Zabawki zręcznościowe dla dzieci – ranking

Na rynku można spotkać całą masę zabawek dla maluchów, jednak nie wszystkie dobrze służą ich rozwojowi. Z tego powodu przed kupnem konkretnego produktu warto się zastanowić, jakie pociecha będzie miała korzyści z jego używania. Szczególnie dobrym pomysłem są zabawki zręcznościowe dla dzieci. Zastanawiasz się, jakie sprawdzą się najlepiej? Sprawdź przygotowany przez nas ranking!

Jak wybrać najlepszą zabawkę zręcznościową dla swojego dziecka?

Zabawki zręcznościowe są świetną propozycją dla każdego dziecka, ponieważ ich stosowanie poza frajdą ułatwia także rozwój, który z pewnością będzie efektywny. Sam Einstein mawiał, że zabawa jest najwyższą formą nauki. Istnieje dużo tego rodzaju propozycji na rynku, dlatego w celu ułatwienia Ci wyboru niżej stworzyliśmy krótki ranking.

Przed kupnem warto zorientować się, czy konkretna zabawka odpowiada trudnością do wieku  dziecka. Oznaczenia można znaleźć na opakowaniach i w opisach produktów, jednak trzeba pamiętać, że każdy maluch rozwija się w swoim tempie, dlatego dana propozycja będzie dla niego odpowiednia przed lub po czasie podanym przez producenta.

Szczególną popularnością cieszą się zabawki drewniane zręcznościowe, ponieważ są produktami ekologicznymi. Co więcej, niektóre firmy stosują drewno, nie niszcząc lasów – korzystają z tworzywa pozyskanego przy ponownym zalesieniu. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy społeczeństwo jest coraz bardziej świadome na temat tego, jakie zagrożenia ludzkość sprawia naturze.

ZABAWKI ZRĘCZNOŚCIOWE – TOP 5

5. SMALL FOOT DESIGN ŁOWIMY W OCEANIE DE8196

Ta zabawka jest świetną propozycją nie tylko dla samego dziecka, ale prawdopodobnie dla całej rodziny! Gra polega na łowieniu podobizn stworzeń morskich z planszy przedstawiającej oceaniczne wody za pomocą magnetycznej wędki. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe i wymaga precyzji. W zestawie znajdują się cztery wspomniane wędki, dlatego komplet umożliwi całej rodzinie przeprowadzenie rybackich zawodów! Produkt jest przyjazny środowisku, ponieważ wykonano go z drewna.

4. SMALL FOOT Łowienie Rybek - zabawka dla dzieci

Ten produkt jest w swojej istocie bardzo podobny do poprzedniego. Zabawa bowiem również polega na łowieniu magnetycznymi wędkami poszczególnych elementów przedstawiającym wodne organizmy, ale zabawka posiada inną, ważną cechę. Mianowicie, po złowieniu wszystkich stworzonek na planszy pozostaną puste otwory, dlatego zadaniem pociechy będzie umieszczenie elementów we właściwych miejscach, podobnie jak w przypadku układania puzzli. W zestawie znajdują się dwie wędki. Model ten również wykonano z drewna.

3. Small Foot Design, przebijanka Złap ptaszka

Ta zabawka zręcznościowa jest już zgoła inna. To zabawny produkt, który na pewno da pociesze masę frajdy. Zabawa wymaga uderzania załączonym do zestawu młotkiem ptaszków wyskakujących z otworów. Produkt nie posiada jakiegokolwiek zasilania, dlatego grę można zacząć zaraz po otworzeniu pudełka.

2. SMALL FOOT Przebijanka dla Dzieci

Ta zabawka polega mniej więcej na tym samym co produkt prezentowany wyżej. Jednakże postacie, których głowy należy uderzyć młotkiem, są mniejsze, dlatego zabawa jest odrobinę trudniejsza. Tego rodzaju produkty wpływają nie tylko na zręczność, ale też koordynację ruchową. Dziecko bawiące się będzie także szkoliło szybkość swojej reakcji, a do tego pozna zasady działania zabawki (uderzenie spowoduje schowanie się figurki w pudełku). Produkt został wykonany z drewna. Dedykowany jest dla dzieci, które ukończyły 18 miesiąc życia.

1. SMALL FOOT DESIGN ZIELONA DESKA DO BALANSOWANIA 1572

Zabawki zręcznościowe dla dzieci są kojarzone przede wszystkim z produktami ćwiczącymi rączki malucha. W tym przypadku jednak produkt wymaga użycia nóg! To świetna zabawa, która wymaga ustawienia pociechy na chybotliwej planszy. Celem jest nie tylko utrzymanie równowagi, ale też poprowadzenie piłeczek umieszczonych na owej podstawie do samego środka labiryntu. Dzięki temu malec nauczy się szybciej łapać równowagę, co przyda się na przykład podczas późniejszej jazdy na rowerze, nartach itd.