Klocki Blocki Policja

Klocki Blocki to seria klocków przeznaczonych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, która podzielona jest na  kategorie wynikające z rekomendowanego wieku dziecka. Gdy jest ono małe, zabawa polega głównie na łączeniu poszczególnych elementów bez konkretnej wizji, jak ma wyglądać efekt końcowy.

W miarę dorastania dzieci lubią nie tylko tworzyć coraz bardziej wymyślne konstrukcje, ale także wcielać się w różne role. Wielu chłopców marzy na przykład o tym, aby w przyszłości zostać policjantem, pilotem czy strażakiem. Lubią utożsamiać się z takimi zawodami, które wymagają odwagi i manifestacji swoich umiejętności, a zatem uwielbiają zabawy, podczas których mogą wcielić się w dane role.

Głównie dla nich została stworzona kolekcja: klocki Blocki „Policja”.

Klocki Blocki „Policja” – dostępne warianty i elementy składowe

Klocki Blocki „Policja” to seria, w której można znaleźć zestawy z różną ilością elementów. W podstawowym musi koniecznie znaleźć się radiowóz oraz klockowa miniaturka policjanta. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało możliwość odgrywania roli funkcjonariusza policji, który rusza w pościg za bandytami. Pojazdy, którymi dysponują stróże prawa, są różne – może to być zwykły patrolowy wóz policyjny, bus do przewożenia więźniów, a nawet helikopter lub motorówka. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach przyjdzie dziecku w zabawie gonić złoczyńców. Często w zestawie znajduje się również figurka przynajmniej jednego złodziejaszka – w końcu pościg policyjny ma sens tylko wówczas, gdy można kogoś złapać.

W bardziej rozbudowanych pod kątem liczby elementów zestawach dostępna jest również siedziba policjantów, miejsce, gdzie planują oni akcje, ale także mogą przesłuchać świadka w sprawie. Można wybrać małą komendę oraz duży, nawet dwupiętrowy komisariat zbudowany z kompletu klocków Blocków „Policja”. Posterunek, mały czy duży, jak najbardziej przypomina prawdziwą siedzibę stróżów prawa.

„Policja” klocki Blocki to szeroki wachlarz wariantów zabawy. Jeżeli Twoje dziecko interesuje się tą tematyką, z pewnością docenisz możliwość wyboru spośród wielu możliwości. Dostępne są zestawy zarówno z małą ilością elementów, jak z bardzo dużą, z wieloma szczegółami, dzięki którym zabawa stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Dlatego właśnie o klocki Blocki w opinii użytkowników są tak znakomite. Można kupić zarówno mały zestaw, gdy na przykład ma to być podarunek od naszego dziecka dla jego kolegi na urodziny, ale także bardzo bogato wyposażony pakiet z kilkoma pojazdami, grupą policjantów i profesjonalną siedzibą. Jeżeli chodzi o klocki Blocki „Policja”, cena jest bardzo konkurencyjna, nawet gdy mowa o tych najobszerniejszych wariantach. Dodatkowo elementy zestawu są kompatybilne z niektórymi innymi rodzajami klocków. Rodzice doceniają ten atut, ponieważ gdy dziecko posiada już zabawki tego typu innej firmy, może łączyć je później z nowym zestawem.

Choć dzieci chcą się po prostu dobrze bawić – a w przypadku takich klocków mają duże pole do popisu – rodzice preferują, gdy z zabawą idzie w parze nauka. Tymczasem bawienie się w policję jest świetną okazją do uczenia się społecznie przyjętych zasad. Dziecko ćwiczy odróżnianie dobra od zła, wie, że kradzieże, napady, porwania są działaniami, które wyrządzają krzywdę ludziom, a z kolei policja istnieje po to, aby chronić społeczeństwo. Strażnikom prawa należy ufać, należy im się nagroda za ochronę bezbronnych osób, zbrodniarzy natomiast trzeba karać, muszą odsiedzieć wyrok w więzieniu.

Jest to też nauka odpowiedzialności, pretekst do przemyślenia konsekwencji swojego zachowania, uświadomienia sobie na przykład, że nie można bezkarnie zabrać czyjejś własności bez pozwolenia, bo jest to kradzież, która pociąga za sobą karę.

Zabawa klockami w policję uczy też przepisów drogowych, właściwych zachowań na linii pieszy – kierowca. Zatem przynosi wiedzę, która będzie przydatna w dorosłym życiu.

Choć klocki Blocki dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych, najszerszą ofertę można znaleźć w sklepie internetowym. Znajdziesz tam największy wybór, oferta jest przedstawiona w postaci zdjęć zestawów i ich opisów wraz z informacją na temat ilości elementów i zawartości dodatkowych gadżetów. Na spokojnie można porównać interesujące zestawy i dokonać ostatecznego wyboru. Jest to doskonała inspiracja podczas szukania prezentu dla amatora policyjnej zabawy, zwłaszcza gdy nie ma się upatrzonego konkretnego prezentu, a jedynie ogólny pogląd w sprawie tematyki zabawki.