Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Jeśli zastanawiasz się, co kupić rocznemu dziecku, jesteś w dobrym miejscu. Maluch w tym wieku posiada już wiele umiejętności, a zdarza się, że potrafi sam chodzić. Dlatego też grzechotki czy szeleszczące zabawki i maskotki, przestają go interesować. Roczniak jest niezwykle ciekawy świata i zdecydowanie potrzebuje bardziej skomplikowanych zabawek. Najlepiej sprawdzają się interaktywne lub edukacyjne, a także poruszające wyobraźnię – klocki.

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka

Jedną z najlepszych zabawek tego typu, która cieszy się ogromną popularnością, jest interaktywny pluszak. Misiek Lelek firmy Clementoni, może okazać się ulubioną zabawką Twojego dziecka. Uczy malucha pierwszych cyfr, liter, kolorów i kształtów. Pluszak śpiewa także wiele ciekawych piosenek. Innym dobrym wyborem może okazać się kostka interaktywna dla niemowlaka. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, zachęca do zabawy dzięki wielu kolorom i różnym kształtom. Bawiąc się nią, dziecko nabywa zdolności manualnych, a także logicznego myślenia.

Zabawka edukacyjna dla rocznego dziecka

Tego typu przedmioty wpływają na rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia. Dobrym wyborem może być pluszowa kostka edukacyjna, która wspiera prawidłowy rozwój malucha. Stymuluje funkcje motoryczne dziecka, a także jego koncentrację. Wykonana z mięciutkiego materiału i przyjemna w dotyku. Interesującym rozwiązaniem jest interaktywna koszykówka, która od małego może zachęcać dziecko do uprawiania sportów. Poza tym, rozwija jego zdolności ruchowe. Zachęca pięknym wykonaniem i żywymi kolorami do zabawy.

Sprawdź ofertę zabawek edukacyjnych

Klocki dla rocznego dziecka

Klocki z sorterem kształtów to zabawka, która sprawia dzieciom wiele radości. Daje możliwość rozwijania koordynacji ruchowej oraz motoryki. Dziecko myśli, jak prawidłowo nałożyć określony kształt klocka na słupek, a następnie go zdjąć. Różne kolory oraz kształty pozwalają przy okazji na ich naukę. Tęczowe klocki to oryginalna forma tego typu zabawek, która pobudza dziecięcą wyobraźnię. Uczą także wielu kolorów i można je sortować oraz dobierać parami.