Klocki dla małego strażaka

Każde dziecko marzy, żeby kiedy wreszcie dorośnie, zostać bohaterem, który ratuje ludzkość.

A ponieważ dziecięcy świat wyobraźni i marzeń nie zna barier, i ograniczeń, maluchy już od najmłodszych lat za wzór stawiają sobie superbohaterów z nadprzyrodzonymi mocami, takich jak Spiderman czy Batman. Zachwyt w dzieciach wzbudzają także lokalni herosi, czyli służby mundurowe. Policjanci, żołnierze lub strażacy to „superbohaterowie”, których dziecko obserwuje przy codziennej pracy.

W związku z tym większość przedszkolaków na pytanie o to, kim będzie w przyszłości, odpowiada radośnie: „strażakiem”! Motyw straży pożarnej cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że rynek zabaw i akcesoriów dla dzieci poświęca tej tematyce sporo miejsca, dedykując najmłodszym różnorodne stroje, akcesoria oraz, uwielbiane przez każde dziecko, klocki.

Kierownik straży, czyli dlaczego warto kupić klocki Blocki z serii MyFireBrigade?

Decydując się na zakup tematycznych klocków do zabawy, warto poprzedzić transakcję wstępnym rozeznaniem. Choć w niemal każdym sklepie z zabawkami znajdziemy samochód w charakterystycznych, czerwonych barwach, świadczący o tym, że mamy do czynienia ze zminiaturyzowanym strażackim gadżetem dla najmłodszych, upewnijmy się, że zabawka nie znudzi się maluchowi po jednym użyciu i będzie stanowiła dla niego źródło nie tylko rozrywki, ale i spełniała edukacyjną, a nawet rozwojową rolę.

Taką funkcjonalność zapewniają klocki Blocki z serii „MyFireBrigade”, w całości dedykowane motywowi straży pożarnej. Z pewnością ucieszą każdego ochotnika na strażaka – zbudujemy z nich remizę strażacką, helikopter, auto strażackie czy dyspozytornię. Nasz przedszkolak, nie ruszając się z domu, może stać się kierownikiem i dowodzić całą akcją gaśniczą. Do zestawów klocków dołączony jest strażak, którego wierna replika utrwali w maluszku wiedzę na temat charakterystycznego stroju i akcesoriów niezbędnych w pracy w straży pożarnej.

Możemy wybrać zestawy, w skład których wchodzą przyczepy, podnośniki lub elementy dedykowane pracy wodnej.

Czego zabawa klockami Blockami nauczy naszego maluszka, czyli o edukacyjnej (i nie tylko) roli serii MyFireBrigade

Klocki Blocki „Straż Pożarna” zostały stworzone z myślą o edukowaniu najmłodszych poprzez zabawę. Nasz maluch, układając w całość pojedyncze klocki, nie tylko rozwinie zdolność logicznego myślenia, ale też małą motorykę i zręczność. Przede wszystkim jednak, dowie się wiele o pracy straży pożarnej i o ważnej roli, jaką strażacy pełnią w społeczeństwie. Pozna czym jest  odpowiedzialność i rozsądek. Zabawa MyFireBrigade jest też dobrą okazją do przekazania maluchowi najważniejszych informacji na temat numerów alarmowych oraz zasadach obchodzenia się z ogniem.

Ponadto dziecko będzie umiało poznać elementy stroju strażaka czy jego wyposażenie i wskazać funkcje, jakie pełnią. Wszystkie klocki z serii MyFireBrigade są idealnie odwzorowane, nie ma tu mowy o przekłamaniach czy zbędnym upiększaniu poszczególnych elementów zestawu. Jest to idealny prezent, który będzie w stanie rozwinąć kreatywność i zaangażowanie naszej pociechy, ale i spełni najważniejszą, edukacyjną rolę, ucząc naszego dziecka doceniania pracy strażaków.