Klocki Blocki Mubi

Wchodząc do sklepu, widzisz, jak półki uginają się od różnorodnych zabawek. Ogromny wybór czasem wręcz przytłacza. Zastanawiasz się, co kupić dziecku, co zainteresuje go na dłużej? Nie chcesz, żeby prezent od razu został rzucony w kąt, nie wywołując żadnego zainteresowania? Może przypomnisz sobie swoje zabawki z dzieciństwa? Czasem warto postawić na rozwiązania proste i sprawdzone.

Klocki są zabawką uniwersalną i lubianą przez dzieci od najmłodszych lat. Kupując je, inwestujesz w rozwój swojego malucha.

Zalety zabawy klockami

Budowanie z klocków rozwija wiele umiejętności. Wpływa na:

Wybór klocków

Wybierając klocki, kieruj się wiekiem swojego dziecka.

Nie kupuj zestawów „na wyrost”. Gdy dostanie zabawkę zgodną z jego możliwościami, daje mu ona znacznie więcej radości niż ta, której nie potrafi wykorzystać. Maluchowi lepiej kupić większe klocki, które łatwiej się chwyta i w prosty sposób łączy ze sobą. Modele dla starszych dzieci mogą posiadać mniejsze elementy, im więcej, tym ciekawsza zabawa.

Zestawy uzupełniane są o małe zwierzątka, ludziki czy drzewa. Niezależnie od kategorii wiekowej, wszystkie klocki powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadać odpowiednie atesty.

Klocki Blocki Mubi

Klocki Blocki to wyprodukowane w Polsce zestawy dla najmłodszych i starszych dzieci. Seria Mubi przeznaczona jest dla maluchów już od osiemnastego miesiąca życia. Występują w kilku zestawach. Zachwycają nie tylko kolorami i kształtami, ale również różnorodnością dołączonych postaci. Niektóre zestawy posiadają elementy ruchome, świecące oraz dźwiękowe. Do wyboru są m.in.:

  • Straż Pożarna – zestaw składa się z 59 elementów. Posiada strażnicę i trzy figurki strażaków. W zestawie są również: wóz strażacki i śmigłowiec do gaszenia pożarów. Pojazdy świecą i wydają dźwięki.
  • Policja – zestaw składa się z 38 elementów. W komplecie są dwie figurki policjantów oraz radiowóz, który wydaje dźwięki i emituje światło.
  • Wesoła Farma – zestaw składa się z 25 elementów. Zawiera samochód dostawczy, traktor, zagrodę z owieczkami, kurę oraz dwie figurki farmerów
  • Wesoła Farma Konie –  zestaw składa się z 31 elementów. Zawiera stajnię, konie, zestaw do skoków przez przeszkody, samochód dostawczy i figurkę farmera
  • Fairyland Baśniowa Kraina – zestaw składa się z 55 elementów. Pozwoli stworzyć piękny, bajkowy zamek. Idealny dla dziewczynek lubiących kolor różowy i fioletowy. W zestawie jest karoca z koniem oraz dwie figurki: księcia i księżniczki.

Do zestawów można osobno dokupić małe figurki lub sprzęty, które uatrakcyjnią zabawę. Kolejne zwierzątka dadzą możliwość budowania nowych historii.

Klocki Blocki Mubi to wszechstronna zabawka. Pobudzając wyobraźnię, pozwala odzwierciedlić otaczającą rzeczywistość. Pokaże pracę rolnika, zadania strażaka i policjanta. Już małe dziecko może tworzyć historie inspirowane budowlami z klocków i figurkami, które im towarzyszą. Taka zabawa zajmie malucha na długo. Dziewczynki z przyjemnością zbudują zamki dla księżniczek i wymyślą historię, jaka się w nich rozegra. Najmłodsze dzieci na początku będą potrzebowały zachęty i inspiracji, jak się bawić. To świetny moment, by spędzić z maluchem wspólny czas na zabawie lub zaangażować do tego starsze rodzeństwo. 

Jeżeli chodzi o opinie Klocki Blocki są zachwalane przez rodziców. Zwracają oni uwagę na żywą kolorystykę, staranne wykończenie i trwałość elementów. Plusem jest też różnorodność zestawów oraz możliwość ich łączenia z klockami innych producentów. Duży atut to cena Klocków Blocków Mubi. Prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie i jest niższa niż u czołowych producentów.

Gdzie kupić Klocki Blocki Mubi? Zestawy można nabyć w sklepach internetowych, np. Maludas.pl

Klocki to jedna z najlepiej rozwijających zabawek, które możesz zaproponować swojemu dziecku. Czas spędzony na budowaniu i układaniu małych elementów na pewno przyniesie korzyści w dalszym rozwoju malucha. To świetny sposób na naukę poprzez zabawę oraz wspólne spędzenie czasu.