Najlepsze drewniane zabawki edukacyjne

Dosłownie każde dziecko w pierwszych latach swojego życia dużo się bawi. To pozytywne zjawisko, ponieważ wpływa ono na efektywny rozwój malucha. Z tego powodu warto ułatwić te czynności swoim pociechom. Istnieje sporo ciekawych propozycji na rynku, jednak na szczególną uwagę zasługują drewniane zabawki dla dzieci.

Słynny fizyk Albert Einstein mawiał, że najwyższą formą nauki jest zabawa. Fraza ta okazuje się wyjątkowo adekwatna do rzeczywistości. Dlaczego? To właśnie dzięki zabawie małe dzieci uczą się świata od najmłodszych lat. Chodzi na przykład o rozróżnianie kolorów, poznawanie faktur, rozwijanie motoryki i sprawności manualnej, by ostatecznie stać się w pełni poprawnie funkcjonującym człowiekiem w wieku kilku, kilkunastu lat. Nie bez powodu tak popularne stały się puzzle wymagające koncentracji, klocki LEGO wpływające na kreatywność, jeździki i rowerki rozwijające możliwości fizyczne, układanki pozytywnie działające na sprawność manualną i logiczne myślenie itd.

Dlaczego jednak drewniane zabawki edukacyjne są tak dobrym wyborem? Sprawa dotyczy przede wszystkim jakości wykonania takich produktów. Niestety, większość dostępnych propozycji na rynku wykonano z plastiku. Jest on nie tylko zły dla środowiska, ale też mało trwały, przez co możliwe jest ewentualne skaleczenie się dziecka na ułamanej krawędzi zabawki.

Zabawki drewniane edukacyjne są bezpieczne w użyciu. Maluje się je hipoalergicznymi farbami, dzięki czemu nawet przypadkowe połknięcie małego elementu przez dziecko nie będzie wiązało się z fatalnymi skutkami. Nie można zapominać o ponadczasowości takich produktów. Do tego dochodzi fakt, że obecnie społeczeństwo znacznie bardziej zwraca uwagę na ekologię.

Zastanawiasz się, jakie przedmioty najbardziej przydadzą się Twojej pociesze? Warto zwrócić uwagę na drewniane zabawki logiczne, występujące w różnych postaciach. Ciekawym przykładem jest SMALL FOOT Drewniany labirynt Chico. Zadaniem dziecka w tym przypadku jest jednoczesne pokonanie labiryntu oraz umiejętne sterowanie planszą w taki sposób, by znajdująca się na niej kulka nie wpadła do żadnego z otworów na swojej drodze. Zabawka uczy cierpliwości, a także rozwija koncentrację. Na dziecko podobnie zadziała także SMALL FOOT Drewniana Łamigłówka, czyli zestaw czterech figur wymagających rozłożenia na najmniejsze elementy.

Powyższe propozycje są dobre dla starszych dzieci (około 5 lat), jednak co z najmłodszymi? Niemowlęta mogą cieszyć się z używania grzechotek, a później warto postawić na produkty rozwijające manualne zdolności, na przykład SMALL FOOT Klocki do Układania, które wymagają od pociechy odpowiedniego ułożenia elementów we właściwych miejscach. Zabawka wpływa też na koncentrację i uczy cierpliwości. Dla pociech w podobnym wieku poleca się także zakup zabawki, jaką jest SMALL FOOT Kostka Interaktywna. Jest to produkt stanowiący ciekawe połączenie kilku zabawek. Ma wiele ruchomych elementów, którymi dziecko może swobodnie poruszać. Całość utrzymano także w ciekawej, różnorodnej kolorystyce.

Sprawdź zabawki edukacyjne dla swojego dziecka