Układanki logiczne dla dzieci sposobem na rozwój psychomotoryczny malucha

Układanki drewniane logiczne

Układanka logiczna może występować pod wieloma postaciami, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, wymaga odrobiny pomyślunku i układania jakichś elementów, co daje producentom spore pole do popisu. Z tego powodu wybór jest bardzo duży. Dlaczego jednak warto postawić na drewno? Ten materiał jest naturalny, bezpieczny, a także ponadczasowy i długowieczny, a do tego ekologiczny. Układanki logiczne dla dzieci zwykle polegają na stworzeniu podstawy z otworami lub wystającymi elementami i odpowiadających im kształtem klocków. Dobrym przykładem takiego produktu są SMALL FOOT Klocki Drewniane. Na tym uroczym ślimaczku znajdują się słupki o różnych kształtach, dlatego pociecha będzie musiała odrobinę pomyśleć przed umieszczeniem klocka w dobrym miejscu.

Odrobinę inne rozwiązania prezentuje produkt, o nazwie SMALL FOOT Dopasowanie Kolorów. Ta zabawka posiada podstawę z kilkoma wystającymi słupkami o różnych wysokościach. Zadaniem dziecka jest umieszczenie na niej klocków o tym samym polu co podstawa i skonstruowanych tak, by odpowiadały wysokościom słupków. Produkt dobrze się sprawdzi jako dopełnienie powyższego. SMALL FOOT Puzzle Logiczne Drewniane to doskonała propozycja dla dzieci w wieku trzech lat, które poznają wiele emocji. To właśnie odczucia są tematem tych puzzli, a zadaniem dziecka jest połączenie twarzy wyrażającej nastrój z elementem z jego nazwą. Te klocki logiczne wykonano z drewna.

Starsze dzieci mogą z powodzeniem korzystać z ciekawych gier, które umożliwiają wspólną zabawę z przyjaciółmi lub rodziną. Chodzi na przykład o SMALL FOOT Gra Jenga. Budowana wieża składa się z 57 klocków o różnych kolorach (barwa żółta, czerwona, zielona i niebieska). Produkt pomaga w nauce planowania przestrzennego, a do tego rozwija zdolności manualne i wpływa pozytywnie na skupienie. Jest to ciekawa odmiana standardowej Jengi, ponieważ na każdym elemencie znajduje się cyfra. Rzut kostką załączoną do zestawu „wybiera”, który klocek zostanie wyciągnięty jako następny.

Sprawdź ofertę zabawek edukacyjnych dla swojego malucha

Dosłownie każde dziecko uczy się zasad rządzących światem za sprawą zabawy. Co ważne, dobre zabawki odpowiednio stymulują umysł oraz ciało pociech, dzięki czemu te rozwijają się szybciej i efektywniej. Wielu rodziców zastanawia się jednak, które produkty najlepiej sprawdzą się w przypadku ich malucha. Czytając dalej, dowiesz się, dlaczego drewniane gry logiczne są dobrym pomysłem!

Wszystkie dzieci na świecie kochają zabawę, ponieważ po pierwsze przynosi frajdę, a po drugie pozwala dobrze się rozwijać, jednak dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy tak naprawdę od zastosowanej zabawki. Wśród niemowląt pozwalają one poznawać nowe faktury i kolory, uczą także chwytania. Starsze dzieci chętnie sięgają po różnego rodzaju sortery i układanki logiczne dla dzieci, które wymagają dopasowania niewielkich elementów w większe otwory, dzięki czemu pociechę spotyka szybszy rozwój psychomotoryczny. Istnieje wiele rodzajów ciekawych zabawek, jednak na które warto zwrócić uwagę i wręczyć je swojemu dziecku?

Sprawdź ofertę zabawek edukacyjnych dla swojego malucha