Prezent urodzinowy dla 3 latki – jaki wybrać?

Wiek 3 lat to moment, kiedy w ekspresowym tempie wzrastają zdolności poznawcze dziecka, a mowa staje się płynna i bardzie skomplikowana. Dziecko w tym wieku staje się dość wybredne w stosunku do zabawek, dlatego lepiej jest dobrze przemyśleć swój zakup. Co więc warto kupić w prezencie urodzinowym 3-latce, jeśli chce się wywołać na jej twarzy prawdziwą radość? Sprawdź nasze propozycje.

Układanki nauczą logicznego myślenia

Prezent urodzinowy dla 3-latki musi być dobrze przemyślany. Dobrze, żeby wyglądał atrakcyjnie oraz jednocześnie był wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Warto przy tym zaskoczyć dziecko.

Dziewczynki w tym wieku często otrzymują lalki, które są dość mocno wyeksploatowane, a dołączenie kolejnej do bogatej kolekcji nie będzie żadną niespodzianką. W wieku 3-lat dzieci często już uczęszczają do przedszkoli, są więc przyzwyczajone do zabaw, które są dla nich wymagające. Ciekawym wyborem będzie więc podarowanie różnego rodzaju układanek, które poza tym, że są świetną zabawą, to do tego rozwijają wyobraźnię oraz uczą logicznego myślenia. Chwytanie kolejnych elementów oraz umieszczanie ich w odpowiednich miejscach wpływa także na rozwój koordynacji oko-ręka oraz sprawności dłoni. Poza tym dziewczynki po prostu uwielbiają takie zabawki. Które spośród nich warto wybrać w prezencie dla 3-latki?

Czymś zupełnie nowym jest Tęczowy Zestaw Klocków „Patrz na świat w kolorach” od Masterkidz, które można kupić w sklepie maludas.pl. Są to drewniane układanki, w których umieszczono kolorowe szybki. Można używać ich na kilka sposobów – obserwując przez nie świat lub właśnie układając klocki w różne ciekawe kombinacje.

Dziecko na pewno nie będzie się mogło od nich oderwać naprawdę długo. Innym, równie dobrym pomysłem na prezent dla 3-latki będzie Drewniany Zegar „Nauka czasu i pogody” także od Materkids, który pozwala łatwo nauczyć dziecko obsługi zegara i łączy się z funkcją sortera kształtów. Pierwszy, własny zegar sprawi, że dziewczynka poczuje się ważna.

Tablice, które rozwiną kreatywność

Absolutnym hitem prezentowym dla 3-letnich dziewczynek są tablice magnetyczne lub kredowe. Dziecko może na nich pisać, rysować, przyczepiać magnesy i inne interesujące przedmioty. Takie tablice wyzwalają kreatywność, jak też dziecko może się na nich dowolnie, artystycznie wyszaleć. Nasze propozycje? Smoby Dwustronna Tablica Magnetyczna Kredowa, która z jednej strony posiada białą, magnetyczną powierzchnię (można na niej również rysować flamastrami), zaś po drugiej „szkolną” tablicę kredową.

Tablica ta posiada dodatkowo pojemnik na magnesy oraz półkę na gąbkę, jest przy tym lekka i stabilna. Podobne funkcje posiada Dwustronna Tablica edukacyjna do rysowania z liczydłem. Jest ona wyposażona również w zegar i alfabet, przez co przyda się nie tylko podczas kreatywnej zabawy, ale także zapoczątkuje prawdziwą naukę. Jeśli przyszła jubilatka uwielbia rysować, można podarować jej także Centrum Aktywności do Prac Plastycznych. Jest to wygodny i bogato wyposażony stolik razem z dwoma stołkami, który został zaprojektowany z myślą o prawdziwych fankach wszelkich prac plastycznych. Znajdują się w nich m.in. półki z wyjmowanymi kubeczkami, uchwyt na rolki papieru oraz wiele szuflad i pojemników stworzonych do przechowywania w nich akcesoriów.

Wszystkie wymienione propozycje są dostępne w sklepie maludas.pl. Razem z nimi prezent dla 3-latki na urodziny będzie na pewno udany i zachwyci dziecko.