Prezent urodzinowy dla 10 latka – jaki wybrać?

Dziesięcioletnie dziecko ma już rozwinięte różnorodne zainteresowania. Jednocześnie jest to wiek, w którym maluch pała ogromną ciekawością świata, jest bardzo ruchliwy i pewnie ciężko jest skupić jego uwagę na dłużej. Będąc rodzicami, którzy chcą dbać o harmonijny rozwój swojej pociechy, warto organizować jej różnorodne zabawy i obdarowywać zabawkami, które wspomogą kreatywność. Zadając sobie pytanie – co kupić w prezencie urodzinowym dla 10 latka, trzeba zastanowić się jakie aktywności lubi dziecko i wybrać coś dopasowanego do jego upodobań. Lub wręcz przeciwnie – może warto zachęcić je do aktywności, z którą wcześniej nie miało do czynienia.

Pomysły na prezent urodzinowy dla 10-letniego chłopca-majsterkowicza

Twój mały mężczyzna lubi pewnie majsterkować i zachwyca się strażakami, hydraulikami, stolarzami. Warto w takim przypadku rozważyć zakup zestawu drewnianych narzędzi w skrzynce, pasa z narzędziami lub nawet miniwarsztatu, w którym chłopczyk przez długie godziny może oddawać się „budowaniu” domów, czy różnych sprzętów. A może minifarma, także wykonana z drewna? Pięknie wystrugane zwierzęta, pomalowane w żywe kolory identyczne z realnymi na pewno obudzą w maluchu zaciekawienie otaczającym go światem. Zwłaszcza dla dzieci mieszkających w mieście może być to prawdziwa atrakcja – w końcu rzadko mają okazję, by zobaczyć konia czy krowę. Jeśli przypadnie dziecku do gustu, można też później taką farmę rozwijać poprzez wyposażanie ją w coraz to nowe sprzęty i figurki  zwierząt – co może stanowić pomysły na prezent i na inne okazje.

A może układanki-zabawki logiczne?

Warto zadbać o rozwój umysłu swojego malca. Dzięki grom edukacyjnym, np. „trop i śledź”, która stymuluje wyobraźnię przestrzenną, kulodromowi do samodzielnego montażu, który może stanowić wciągającą zabawę na długie godziny (jeszcze żadne podróże kulki nie były tak ciekawe!) zapewnisz dziecku rozrywkę, która nie będzie tylko zwykłą zabawą, a nauką umiejętności logicznego myślenia, potrzebnej chociażby w szkole. Można też zwrócić uwagę na japońskie łamigłówki, dzięki którym spędzisz wspólnie czas z dzieckiem i pogłębisz więź poprzez wspólne rozwiązywanie problemu – takie spędzanie czasu może być najlepszym pomysłem na prezent dla 10-latka w momencie, w którym każdy jest zabiegany i nie może ofiarować maluchowi aż tak dużo uwagi. 

Zabawa w „dorosłe życie” – cieszy tak samo od lat

Pamiętasz pewnie, jak bawiłeś/bawiłaś się w dzieciństwie z innymi dziećmi w lekarza, dom, szkołę. Dzięki ogromnemu wyborowi zabawek uatrakcyjniających tę zabawę możesz sprawić, że ofiarujesz swojemu dziecku podobne a może nawet bardziej wyraziste wspomnienia. Wśród drewnianych stacji zabaw można przebierać między najróżniejszymi modelami – od dużych kuchenek wyposażonych w wiele naczyń po lekarski gabinet albo kuferek makijażystki. Można nawet wybrać drewnianą pralkę – dziecko, któremu spodoba się takie pranie, na pewno w przyszłości będzie bardziej chętne do wspólnych domowych porządków.

Dzięki różnorodnym propozycjom prezentu urodzinowego dla 10-latka można zadbać w doskonały sposób o jego harmonijny rozwój i dobrą zabawę, której dzieciństwo powinno być przecież pełne. Warto odwiedzić sklep maludas.pl i poszperać w oferowanych przez niego przedmiotach, bo dzięki dużemu wyborowi można znaleźć coś dla każdego malca.