Prezent urodzinowy dla 6 latka
- podpowiadamy co kupić!

Wybranie prezentu dla 6 – latka nie jest tak prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Jeden nieprzemyślany ruch i zamiast uśmiechów na twarzach dzieci, zobaczymy groźne zmarszczki gniewu czy, co gorsza, rozczarowania. Dzieci w tym wieku rozwijają się bardzo szybko, nie tylko na poziomie interpersonalnym czy manualnym, ale również w kontekście interesowania się różnymi rzeczami. Jednego dnia możemy pytać naszą pociechę, kim chce zostać i tego samego dnia dostać odpowiedź „astronautą”, ale już następnego będzie to „strażak”. Sprawa komplikuje się w momencie, kiedy dodatkowo to może nie być wcale nasza pociecha. Jeśli dziecko zostało zaproszone na urodziny do kolegi, obowiązek kupienia prezentu spoczywa na rodzicu. Jaki zatem prezent na 6 urodziny malucha jest najbardziej odpowiedni?

Łączenie nauki i zabawy

Warto na wstępie zastanowić się nad uniwersalną zabawką dla 6 latka. Jeśli oczywiście znamy dziecko lub jego upodobania, prezent może być bardziej spersonalizowany. W każdej z tych sytuacji na pewno sprawdzą się klocki, które są jednym z najlepszych zabawek dla małych dzieci. Zapewniają doskonałe zajęcie na wiele godzin, angażując i rozwijając zdolności manualne, i konstrukcyjne dziecka. Takie klocki są również ciekawym zagospodarowaniem czasu, który rodzice spędzają ze swoimi dziećmi. Wiele pociech zatrzymuje na wiele lat wspomnienia ze wspólnego układania. Bywają również sytuacje, kiedy to nawet dorośli są bardziej zaangażowani w budowę niż docelowi odbiorcy klocków, czyli dzieci.

Balans między budżetem a zabawą

No dobrze, jednak jak nie zbankrutować, skoro okazji na obdarowywanie prezentami naszych dzieci jest tak wiele? Dzień Dziecka, urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy Wielkanoc, nie wspominając o innych świętach, takich jak Chrzest. Taka ilość możliwości może okazać się bardzo krzywdząca, jeśli nie dla maluchów, które zapewne odliczają dni i godziny do otrzymania wymarzonego prezentu, to dla naszych portfeli. Klocki Blocki są świetnym rozwiązaniem takich problemów. Zabawka jest dostępna w wielu wariantach, dzięki czemu kiedy twój 6-latek znudzi się swoim zestawem, nie jest problemem podarować mu kolejny, o wyższym stopniu zaawansowania, przeznaczony dla starszych dzieci. Wybór jednak nie ogranicza się jedynie do chłopców. Nie brakuje wśród Klocków Blocków zestawów przeznaczonych specjalnie dla dziewczynek. Nie musisz się również martwić o ewentualne zestawy innych marek, które zostały kupione wcześniej. Klocki Blocki są kompatybilne z innymi firmami, takimi jak Lego. Zakup bez ryzyka niepotrzebnych stresów i napięć, brzmi jak dobry wybór na prezent dla 6 – latka.